Afrykarium to unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach o pojemności niemal 15 000 000 litrów wody prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Czy warto je odwiedzić? Na co zwrócić uwagę? Jak przygotować się na wyjście do zoo z dzieckiem? 

Każda wyprawa z dzieckiem dalej niż do osiedlowego warzywniaka niesie ze sobą ryzyko, że któraś ze stron nawali. Dlatego, do tego typu wycieczek trzeba się odpowiednio przygotować. Kiedy na domiar złego, nie posiadamy środka lokomocji jakim jest samochód i zdajemy się wyłącznie na kolej państwową, czujniki należy ustawić na najwyższy poziom.

Aby odpowiednio przygotować się na tego typu wycieczkę polecam:
– przeczytać artykuł: Co zabrać dla dziecka w podróż pociągiem?
– 
przeczytać artykuł: Niezbędnik rodzica w podróży
– 
uzbroić się w cierpliwość i spokój
– zabrać więcej gotówki na dziecięce pamiątki

boy

JAK DOJECHAĆ DO AFRYKARIUM Z DWORCA GŁÓWNEGO?
– na miejsce dowiezie nas tramwaj nr 2, który ma przystanek tuż obok Dworca Głównego (przystanek, na którym wysiadamy nazywa się ZOO)
– bilet normalny kosztuje 3 zł, dziecięcy 1,50 zł – wystarcza to na przejazd w jedną stronę (tuż pod dworcem jest kiosk ruchu, warto więc od razu kupić również bilety na powrót, bo koło zoo nie ma kiosku)
– tramwaj jedzie ok. 20 min

AFRYKARIUM – CENY BILETÓW:
– bilet normalny – 40 zł/os
– bilet ulgowy (powyżej 4 r.ż.) – 30 zł/os
– bilet studencki – 35 zł/os
– bilet rodzinny (2 os. dorosłe + max. 3 dzieci) – 120 zł (cena od wt-niedz) – w poniedziałek ten sam bilet kosztuje 80 zł (!!!)

AFRYKARIUM – GODZINY OTWARCIA:
ZOO otwarte jest już od godz: 9:00
Afrykarium otwierają o godz: 10:30

ZŁOTE RADY:
– przygotujcie się na NIEZLICZONĄ ilość wycieczek! Codziennie od rana przewijają się tam tłumy dzieciaków
– jeśli wiecie, że bilet rodzinny Was nie obejmuje i jesteście zdani na bilety typu normalny/ulgowy, kupcie je przez internet, bądź w osobnych biletomatach, stojących przed wejściem do zoo – unikniecie kolejek. UWAGA: w biletomatach można płacić TYLKO KARTĄ.
– jeśli koniecznie chcecie wejść do Afrykarium rano, musicie odstać swoje w kilometrowych kolejkach! Nie żartuję!
– kolejki do Afrykarium kończą się około godziny 14/15, więc chcąc przejść przez nie ze spokojem, warto najpierw obejrzeć całe zoo
– ostatnim punktem jest obowiązkowy SKLEPIK Z PAMIĄTKAMI! przygotujcie się, że za małego pluszaka zapłacicie od 20-100zł
– na terenie zoo znajduje się kilka punktów gastronomicznych – podają w nich jednak typowe fast foodowe dania, więc jeśli nie jesteście zwolennikami frytek, hamburgerów czy pierogów ruskich, weźcie sobie swój prowiant
– toalety są, więc nie trzeba siusiać w krzaki ;)

CZY WARTO ODWIEDZIĆ ZOO WE WROCŁAWIU?

T A K !

Dzieciaki biegają od klatki do klatki, jak opętane! Co chwilę słychać tylko: Mamo/Tato, patrz! W ich oczach widać niezwykłą iskierkę podekscytowania. Dla tylu uśmiechów warto poświęcić czas i pieniądze.

AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIUCO MNIE ROZCZAROWAŁO?
– mało udogodnień dla osób na wózkach/rodziców z małymi dziećmi – owszem, windy są, ale tak wąskie, że ledwo da się w nie zmieścić (jeden wózek plus jedna osoba)
– wodny tunel jest w rzeczywistości bardzo krótki! – ja nastawiłam się na pół budynku tunelu, a w rzeczywistości przejdziemy go w ok. 20 krokach
– płaszczki i rekiny są MAŁE, a żółw jest JEDEN (chyba że reszta spała)
– nawet rodzice z malutkimi dziećmi we wózkach czy osoby niepełnosprawne muszą stać w długich kolejkach do Afrykarium – moim zdaniem powinni mieć możliwość wejścia z pierwszeństwem
– niektóre akwaria były zamulone, co powodowało kiepską widoczność, a i nie zabrakło pustych klatek
– do biletów powinny być dołączane mapki zoo, bo z tych wielkich plansz niewiele mogliśmy odczytać, co spowodowało, że chodziliśmy trochę na oślep

AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU Pomimo ogromnego zmęczenia, każdy z nas wrócił zadowolony z wycieczki. Z ręką na sercu możemy polecić zoo we Wrocławiu jako miejsce warte odwiedzenia z dziećmi.