W całym naszym wyjeździe nad morze nie obawiałam się niczego tak bardzo, jak pięciogodzinnej podróży pociągiem z wybitnie aktywnym czterolatkiem. Najwięcej więc czasu poświęciłam planowi, CO ZABRAĆ DLA DZIECKA W PODRÓŻ POCIĄGIEM, aby przetrwać tą drogę i nie paść ze zmęczenia.

Zapewne mamy chłopców (choć niekoniecznie tylko chłopców) potwierdzą, że ten wiek, jest niezwykle ciekawskim okresem w życiu malucha. Tysiące pytań: DLACZEGO? A CO TO? A PO CO? A JAK TO?
Ja momentami nie wiem jak zatkać usta mojemu Bobikowi.

Nie wspomnę o bardzo wczesnej pobudce! Cała noc poprzedzająca wyjazd nad morze była absolutnie nieudana. A to pobudka Tomka na mleko. A to Bobik budzący się na siusiu. A to spadające z półki książki.
A budzik zadzwonił o CZWARTEJ!

W takich momentach niezmiernie cieszę się, że moje dziecko lubi podróże. Że nie może się ich doczekać i na samo ich wspomnienie już jest gotowy, by się zacząć pakować. Możecie się łatwo domyślić, że pakowanie walizki nie szło nam tak łatwo, jak powinno. Mój prywatny stylista, ma dokładnie określone wymagania, jeśli chodzi o strój. Sam sobie wybierał majtki i krótkie spodenki, które chciał ze sobą zabrać.

O zabawkach nie wspomnę!
Jako matka, która chciała uniknąć awantur, zgadzałam się na większość, by późnym wieczorem, kiedy Bobik położy się spać, wyjąć znaczną ich część.

NIEZBĘDNIK MAŁEGO PODRÓŻNIKA:

1. P L E C A K

plecak

2. G R Y (K A R T Y + P U Z Z L E)

70d7600466f93575eba04e54a318b43c

3. Z A G A D K I + K R E D K I

SONY DSC

4. P L U S Z A K

Nasz Bobi ukochał sobie od początku pluszowego Prosiaczka. Codziennie z nim zasypia. Nazywa do Panem Prosiakiem. Miło widzieć, że ten udający dużego chłopca maluch, lubi zasnąć tuląc się do pluszowego przyjaciela.

Disney-Piglet-Uv-Floppy-10-Inches-Soft-Toy-1851-36507-1-productzdj. stąd (KLIK)

 5. P O D U S Z K A (J A S I E K)

e544586f4a3250066c6fb149dafe0854

6. C I A S T E C Z K A
Najlepiej domowej roboty ;)

stemple7

7. Naturalnie nie zapominamy o czymś do picia (najlepiej soczek w butelce, z której napój nam się nie wyleje) – u nas doskonale sprawdził się BIDON MAM Sports Cup

mam-trinkflasche-sports-cup-pp-330-ml-blau-10486648

8. Naturalnie kanapki należą do must have o którym chyba nie muszę wspominać?
Fajnie będzie schować je w ulubionej śniadaniówce malucha, np. tej z IKEA.

ikea-smaska-201-604-03

9. Na sam koniec mokre chusteczki do wytarcia rąk/buzi

946_01_8563zdj. stąd (KLIK)

Plecak z Kubusiem Puchatkiem – TU
Czarny Piotruś – TU (nasza recenzja tego produktu dostępna TU)
Zestaw Bystrzaka – TU
Prosiaczek – prezent
Poduszka (jasiek) – np stąd TU
Przepis na nasze maślane ciasteczka znajdziecie TU
Kubek MAM Sports Cup – TU
Śniadaniówka SMASKA – IKEA
Chusteczki Fitti – Biedronka (9,99 zł/3 pack)

7 komentarzy

  1. My przeważnie autem podróżujemy, ale raz z miłości do pociągu Witka wybraliśmy się do Krakowa pociągiem bo mamy 2h nim drogi.
    I mogę dodać od siebie, że jeszcze kocyk bym dodała bo jak dziecię zaśnie to może być zimno. U nas akurat zasnął w drodze powrotnej i się przydał :)

  2. my z młodsyzm bo 15m jak jechaliśmy pociągiem, mieliśmy podobny zestaw -tylko więcej jedzenia chyba :) i zamiast kart to książeczki :)

  3. czuczu zawsze z nami jeździ i 2 komplety kart mam cały czas w aucie :) Pociągiem jeszcze nie jechali w długą trasę ale pewnie przykleili by nosy do okna. Ogólnie zestaw podobny mamy plus mleczna kanapka na przegryzkę być musi :)

  4. Pingback: NIEZBĘDNIK RODZICA W PODRÓŻY

  5. Pingback: AFRYKARIUM WE WROCŁAWIU

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: