Matka, mamusia, mamunia, osoba, którą kochamy nad życie, i za którą jesteśmy w stanie wskoczyć w ogień, już wkrótce będzie obchodzić swoje święto. Jakże cudownie jest móc celebrować ten dzień. Od sześciu lat z okazji Dnia Matki dostaję najsłodsze buziaki i najpiękniejsze życzenia „wszystkiego najlepszego” w moim życiu. Może moje dzieci nie dają mi ogromnych bukietów kwiatów składających się z setki czerwonych róż (tylko zerwane gdzieś kwiatki polne), ani prezentów z wielką czerwoną kokardą wartych dobrych kilka stówek (tylko własnoręcznie zrobione laurki lub inne dziwolągi), ale w tym moim zdaniem tkwi piękno tego Dnia. Kiedy każdy drobny gest jest wart miliony! 

Ktoś powie: „Ale Dzień Matki powinien trwać cały rok, a nie tylko jeden dzień. Matkę powinno się kochać cały rok.” I zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Jednak czy nie ma czegoś wspaniałego w tym pojedynczym dniu, kiedy na obiad zamiast nudnych ziemniaków i kotleta, możemy zaserwować dzieciakom lody?
Czy nie fajnie jest, kiedy ukochany mąż zabiera dzieciaki na plac zabaw, by mama mogła odpocząć i się zrelaksować?
Czy nie fajnie jest wspólnie spacerować, trzymając się za ręce i po prostu ze sobą być?
Czy w tym jednym dniu, my kobiety, nie możemy poczuć się jak boginie?

Na co dzień, wykonujemy bardzo ciężką pracę, dbając o dom, wychowując dzieciaki, pracując, piorąc, odrabiając z dziećmi lekcje, wożąc je na zajęcia dodatkowe, czy gotując dla każdego smaczne obiadki. Do tego oczekuje się od nas, kobiet, że będziemy zawsze wyglądały jak dziewczyny z pierwszych stron gazet, z idealną figurą i makijażem. A starając się to wszystko osiągnąć, przecież można się nieziemsko zmęczyć. Dlaczego nie chcemy przyznać się do tego, że taki Dzień, kiedy będziemy noszone na rękach jest nam niezmiernie potrzebny? Pozwólmy się rozpieścić. A gwarantuję, że następnego dnia, nawet wczesna pobudka nie będzie taka zła. Jeden taki Dzień, potrafi poprawić nawet najgorszy humor.

Specjalnie dla tych, którzy nie mają pomysłu na prezent z okazji Dnia Matki, przygotowałam trzy darmowe plakaty do pobrania i wydrukowania. To świetny pomysł, który w domu mamy pozostanie z pewnością na długo, a i przy okazji ozdobi trochę wnętrze.

DARMOWE PLAKATY Z OKAZJI DNIA MATKI

Plakaty przygotowane są do pobrania. Zapisane w formacie A4 w rozszerzeniu .pdf
i gotowe od razu do wydrukowania.

matka 1 – pobierz
królowa Matka – pobierz
matka 2 – pobierz

W prostocie siła, prawda?

A może skusicie się na inne darmowe plakaty?

PLAKATY-DO-DRUKU-25przejdź do wpisu

plakaty1przejdź do wpisu

011przejdź do wpisu

DSC_0300przejdź do wpisu