Kiedy na drzewach liście zaczynają dostawać kolorów pomarańczy i czerwieni, a w sklepach i na straganach pojawiają się dynie, zaczynam czuć, że jesień już rozgościła się na dobre. A co za tym idzie, za moment nastanie czas halloweenowych zabaw i przebieranek. W przedszkolu już powoli zaczynają przybywać ozdoby na balik w postaci pająków, pajęczyn czy śmiesznych duchów. Postanowiłam pomóc trochę w dekorowaniu sali naszej najmłodszej grupy i zaprojektowałam kolorowy banner, który potem dzieciaki mogą wycinać samodzielnie, a panie posklejać i przywiesić na ścianach. Wtedy pomyślałam o Was – że również możecie skorzystać z moich kolorowych trójkącików przy okazji dekorowania pokoi Waszych maluchów. 

Halloween coraz bardziej zaczyna wpisywać się w Polsce, jako dzień, w którym dzieciaki przebierają się za małe potworki i chodząc od mieszkania do mieszkania zbierają cukierki. Kiedyś nie bardzo mi się to podobało, lecz kiedy widzę radość swoich dzieciaków, które z wielkim zapałem wycinają buzie w dyniach i pieką babeczki w kształcie duchów, zmieniam zdanie. Dla tych uśmiechów warto! Mam więc nadzieję, że i Wy przekonacie się, że Halloween to nie jest kolejne amerykanizowanie społeczeństwa, ale po prostu kolejny powód do wspólnej zabawy.

Zabawmy się więc trochę!
Bierzemy do ręki nożyczki i do roboty!

banner-na-halloween

pomarańczowy banner – pobierz
biały banner – pobierz
czarny banner – pobierz

Już wkrótce pokażę Wam jeszcze inne dodatki, jakie wyszukałam w internecie. Dorzucę też jakieś inspiracje na dekoracje w domu. Zainteresowani?

1 Comment

  1. Pingback: Nietoperze DIY – idealne na Halloween. Twoje dzieci je pokochają! – TOMI & TOBI – blog o rodzicielskim stylu życia

Dodaj komentarz