Pamiętam, jak z M. staraliśmy się o trzecie dziecko. Pomimo długich nieowocnych miesięcy, od samego początku wiedziałam, że chcę, by informacja o tym, że jestem jednak w tej upragnionej ciąży była wyjątkowa. Zawsze marzyło mi się takie wielkie i głośne: „NIESPODZIANKA!!!”. I udało mi się!
Zobacz, jak w kreatywny sposób powiedzieć ukochanemu o tym, że będziecie mieli dzidziusia. 

Jak kreatywnie oznajmić najbliższym o ciąży?

Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że kiedy kobieta po raz pierwszy w swoim życiu, widzi na teście ciążowym dwie kreski, jest w takim szoku, że niekoniecznie myśli, w jaki kreatywny sposób oznajmić o powiększeniu się rodziny swojemu partnerowi, czy rodzicom. Sama byłam zdecydowanie za młoda, kiedy robiłam pierwszy w swoim życiu test ciążowy. Z każdym kolejnym jest znacznie mniejszy stres ;) Kiedy okazało się, że będziemy mieli z M. dziecko, w życiu nie przyszło mi do głowy, żeby zrobić mu z tego niespodziankę. To stało się tak nagle!

Przy drugiej ciąży byłam chyba w większym szoku, że nam się udało tak szybko „dorobić” drugiego potomka, że znów temat kreatywnego oznajmienia o kolejnym dziecku zszedł na dalszy plan.

Ale za trzecim razem, już nie odpuściłam tematu! Nagle 22.12 okazało się, że nasze największe marzenie się spełniło! W mgnieniu oka spłynął na mnie pomysł na idealne oświadczenie o ciąży. Wiedziałam, że z racji wielkiego odstępu od świąt Bożego Narodzenia, poczekam z tym oświadczeniem do Wigilii. Świetnie się złożyło, że w dniu, w którym zobaczyłam na teście dwie kreski, szłam do pracy. Nie kusiło mnie przynajmniej, by wszystkim od razu wykrzyczeć radosną nowinę. Przed pracą szybko wskoczyłam do sklepu z odzieżą dziecięcą i zakupiłam dla każdego (M., mamy i mojej babci) małe skarpetki w odcieniu błękitu i różu. Odwiedziłam też aptekę, by kupić trzy takie same testy ciążowe i małe pudełeczka, w których schowałam po jednej skarpetce w każdym kolorze i pozytywny test ciążowy.

Nie muszę Wam chyba pisać jaka była reakcja wszystkich na widok dwóch kresek ;) Radości, pisków, łez i uścisków nie było końca. Niespodzianka się udała!

A tak powiedzieliśmy o ciąży światu

Zobacz, jak to robią za granicą!

Na mnie pomysł oznajmienia najbliższym spadł nagle. Święta to doskonały czas na takie nowinki. Ale jeśli Ty nie wiesz jak się za to zabrać, to podrzucam Ci kilka ciekawych rozwiązań zza granicy.

/ wszystkie zdjęcia znalazłam na Pinterest /

Sami widzicie, że nie jest to takie trudne. Wystarczy wyobraźnia i odrobina dziecięcych gadżetów, a można stworzyć niesamowitą niespodziankę najbliższym osobom.

Robiliście tego typu niespodzianki partnerowi czy rodzinie?
Czy postawiliście na szybki telefon?
Pochwalcie się w komentarzach, jak oznajmiliście światu tę radosną nowinę!