Z ręką na sercu powiem Wam, że w życiu nie myślałam, że wezmę się za coś takiego, jak napisanie eBooka. Zawsze miałam przekonanie, że takie rzeczy robią tylko osoby, które się na tym znają, są mądrzejsze ode mnie, potrafią świetnie pisać i są na tzw. świeczniku. Co się więc stało, że zmieniłam zdanie?

Przestań patrzeć na innych

Wszystko zmieniło się, kiedy w końcu dotarły do mnie słowa Jasona Hunta: „przestań się porównywać z innymi, bo ci to nic nie da!” Wiedziałam wcześniej, że to nie ma absolutnie żadnego sensu, że tylko powoduje wewnętrzne zakłopotanie. Jednak nic nie robiłam w kierunku polepszenia swojej samooceny. Tak naprawdę nie jestem pewną siebie osobą, choć może tego zewnętrznie nie pokazuję. Nie wierzę, że to co potrafię, to co robię, mogłoby przynieść mi jakiekolwiek zysk. Robię rzeczy bez przekonania o sukcesie. Patrzę na innych i widzę ich osiągnięcia. A u siebie wielką czarną dziurę.
I wiecie co? Jason dając swoje przemówienie na poznańskiej konferencji blogowej, jakby odblokował mi jakąś zapadnię. Przestałam patrzeć na innych. Super, że innym się udaje. Zaczęłam w końcu myśleć, że i ja mogę zrobić coś fajnego. Poczułam wiatr w żaglach. Zero porównywania od tego dnia. To proste.

Udoskonalanie siebie poprzez malutkie kroki!

Mój pierwszy ebook

Do tego wszystkiego weszła Eliza – Fashionelka z wystąpieniem o ebookach. „Każdy może napisać ebook„, mówiła. Ja też? No jasne! Potrafię to! I jak za dotknięciem magicznej różdżki nagle zaczęłam widzieć wiele możliwości dla siebie. Chwilę później zaczęłam pisać. Waliłam w klawiaturę jak opętana. Po godzinie pracy miałam już napisane pierwsze TRZYNAŚCIE stron! Byłam w szoku jak lekko mi to przychodzi. A z każdą chwilę do głowy przychodziły mi kolejne zagadnienia, które chciałam w tym ebooku poruszyć.

Ebook „Ciążowe ABC. Porady w pigułce. jest mini kompendium wiedzy o ciąży, jej przebiegu i o tym, jak przygotować się do roli matki, którą za kilka miesięcy będzie nam dane odgrywać. Zauważyłam, że wiele kobiet (zwłaszcza tych, które rodzą po raz pierwszy) czuje się w tym świecie wyprawkowym totalnie zagubionych. Nie ma się im co dziwić! Rynek produktów dla dzieci jest przesycony wszelkimi must have i przydasiami. Niestety często z braku doświadczenia dajemy się firmom naciągnąć na niemałe pieniądze. A potem okazuje się, że w szafie zamiast potrzebnych rzeczy mamy cztery kocyki różnych firm, tysiąc otulaczy (bo jeden jest lepszy od drugiego), a niczego, co tak naprawdę będzie potrzebne. Wiedziałam, że chcę stworzyć ebook, który te wszystkie zagadnienia uporządkuje i wskaże rozsądną drogę przyszłym mamom. Prosta forma i konkrety.

Co zawiera ebook „Ciążowe ABC. Porady w pigułce”?

W swoim ebooku piszę w nim co kupić w poszczególnych sklepach, by odpowiednio przygotować się do porodu. Doradzam jakie produkty sprawdziły się u mnie podczas opieki nad noworodkiem. Wskazuję bez czego nie wyobrażam sobie karmienia piersią. I zdradzam moje tajniki jak na tym wszystkim nie zbankrutować.

Ebook posiada również specjalny dział, pt. „Dodatki„, w którym każda przyszła mama znajdzie coś dla siebie. Jest w nim m.in. terminarz wizyta do wydrukowania, kontroler wagi, rozpiska potrzebnych do szpitala badań, lista zakupów aptecznych, czy lista co spakować do szpitala, by ostatecznie nie brać połowy szafy.

Specjalnie dla Ciebie zamieszczam kilka przykładowych stron, łącznie ze spisem treści

Pamiętaj, że ebook możesz w każdej chwili pobrać za darmo!
Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „ebook„.

A dla ciekawych, czy będę kontynuować ciążowe ebooki odpowiem, że TAK! Mam sporo pomysłów w głowie, jakie tematy można jeszcze poruszyć i rozwinąć jeszcze bardziej szczegółowo. Jeśli są jakieś wątki, które bardziej Was zainteresowały, a nie dość mocno je wyjaśniłam w obecnym ebooku, to piszcie w komentarzach. Postaram się zebrać Wasze propozycje w jednym miejscu i odpowiedzieć na każde pytanie.