Mam nadzieję, że tytuł Was nie przerazi, bo tak naprawdę w tym całym organizowaniu życia dokoła siebie, nie ma niczego trudnego. To po prostu działanie według ustalonych zasad, które mają nam ułatwić funkcjonowanie. A czy przy dzieciach taka pomoc właśnie nie jest nam potrzebna? Założę się, że większość z Was właśnie przytaknęła głową. Od kiedy pierwszy raz na Instagramie pokazałam wnętrze szafy naszej córki, posypały się komentarze zachwytu nad porządkiem, jaki tam panował. Chcesz wiedzieć jak go uzyskać? To nic trudnego, naprawdę.

Od czego zacząć organizację szafy niemowlaka?

  1. Po pierwsze, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego chcesz najbardziej. Odpowiedzi typu: porządku, szybkiego odnalezienia potrzebnych ubranek, estetyki, to dość powszechne odpowiedzi i żadna z nich nie jest błędna. Ja chciałam właśnie tego samego. Wiedziałam jak to było, kiedy organizowałam szafę dla chłopców i zdałam sobie sprawę jakie wtedy popełniałam błędy.
  2. Po drugie, weź się za porządną segregację ubrań. Najprostszym sposobem przy układaniu ubrań malucha jest segregacja przede wszystkim rozmiarami. Na drugim miejscu podziel ubrania w zależności od rodzaju ubranka. Body z długim rękawem, body z krótkim rękawem, pajacyki, śpioszki, kaftaniki, spodenki. Już to ułatwi ci odnalezienie się w tej ogromnej ilości ubrań, które z pewnością masz przygotowane dla swojego dziecka. 
  3. Zainwestuj w pojemniki, w których schowasz ubranka. Przede wszystkim, zaoszczędzisz mnóstwo miejsca w szafie, a po drugie w jeden pojemnik wkładasz jeden rodzaj ubranka. Body do body, śpiochy do śpiochów itd.
  4. Zapoznaj ze swoim obmyślonym systemem organizacji szafy najbliższych. Wydaje się to banalne, ale to wcale nie głupi pomysł. Przede wszystkim najważniejsze, by to twój mąż czy partner wiedział, gdzie co trzymasz. Może zdarzyć się tak, że to właśnie on będzie ci dowoził ubranka do szpitala, więc warto by wiedział, gdzie szukać body w najmniejszym rozmiarze. Pamiętaj, że zawsze możesz wszystko podpisać! W internecie mnóstwo jest organizerów do druku, które wystarczy przykleić do pudełek. Mogą okazać się Wam na początku niezbędne.

Jak zorganizować szafę niemowlakaJak zorganizować szafę niemowlaka Jak zorganizować szafę niemowlaka Jak zorganizować szafę niemowlaka Jak zorganizować szafę niemowlakaJak zorganizować szafę niemowlakaJak zorganizować szafę niemowlaka

Jak zorganizować szafę niemowlaka

Jak widać na zdjęciach, ja przyjęłam sposób pakowania wszystkiego do pudełek. I uważam, że lepszej metody na posegregowanie tych tyci ubranek nie ma. Z chłopcami miałam wszystko poukładane na tzw. kupki i nijak nie szło tam zaś zachować porządku. Nie widać było co jest w jakim rozmiarze. Wszystko wyciągane na chybił trafił. No koszmar, mówię Wam. Ale jak to mówią, mądrość przychodzi z wiekiem, więc nie dziwię się, że dopiero teraz opracowałam dla nas ten system.

A żeby i Wam ułatwić segregowanie ubranek, przygotowałam do pobrania organizery, które po wydrukowaniu możecie przykleić do Waszych koszyczków.

organizer dziecięcych ubrań

do pobrania w CZTERECH różnych rozmiarach: 56 / 62 / 68 i 74