Zawsze kiedy siadam do projektowania swoich plannerów na kolejny miesiąc, stawiam sobie pytanie: jaki ten miesiąc ma być? Co sobą reprezentować? Jakie są moje oczekiwania względem niego? Kiedy robiłam marzec, takich myśli nie miałam.

W życiu nie myślałam, że przyszłość może stać się dla mnie taka obojętna. Kiedyś miałam tyle planów, teraz w zasadzie liczy się dla mnie to, co dzieje się w danym momencie. Nie chcę snuć marzeń, nie interesuje mnie, co stanie się za tydzień, miesiąc, czy rok. Czuję się, jakby czas się dla mnie zatrzymał. Zaczynam bać się planować cokolwiek, bo jeśli moje rozczarowanie znów ma być tak ogromne, jak ostatnio, to ja już nie chcę cierpieć.

Po wielu nieszczęśliwych przejściach z M3, postanowiliśmy z M. absolutnie odpuścić. Stres dał się nam tak bardzo we znaki, że rozregulowaliśmy sobie żołądki, przybyło nam kilka siwych włosów więcej, nerwy mieliśmy zszargane do tego stopnia, że budząc się rano, biegałam do toalety wymiotować. Teraz wrzuciliśmy na luz. Do tego stopnia, że chcemy korzystać z życia, jak tylko możemy. Ostatnie pół roku, wycisnęło z nas każdą złotówkę, każdą sekundę spędziliśmy na planowaniu, jak będzie wyglądać mieszkanie, które ostatecznie nie będzie nasze. Wydawaliśmy pieniądze tylko na to, co konieczne.

Teraz, kiedy wiemy, że musimy odłożyć zakup mieszkania, chcemy w końcu nadrobić stracony czas. Nacieszyć się sobą na maksa. Wyjść we dwoje do kina, do kawiarni. A mieszkanie? Kupimy… później. Jak odpoczniemy, znów spróbujemy.

Co prawda planować już nie bardzo mamy co, ale robienie plannerów tak bardzo mi się spodobało, że nie ma opcji, by nie powstawały kolejne ich wersje.

pobierz planner – pobieram

pobierz planner – pobieram

Bardzo mnie cieszy, kiedy oznaczacie mnie na zdjęciach, gdzie główną rolę odgrywa moja grafika.
Wtedy czuję, że to, co robię ma sens.
Możecie mi wierzyć, lub nie, ale projektowanie grafiki, jest jak dobra terapia. 

___________________

– planner jest dostosowany do druku w formacie A4
– drukując, nie zapomnijcie o ustawieniu na drukarce najwyższej jakości druku
– planner stworzyłam sama, co oznacza, że posiadam do niego wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie go używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu

zachęcam do odwiedzenia działu GRAFIKA, gdzie znajdziecie plakaty i inne „przydasie”