Nieskromnie powiem, że słowa: „podziwiam cię” słyszałam w moim kierunku już wiele razy. Nie do końca wiem jednak, czy były one słusznie wypowiadane. No bo kim ja jestem? Czy wyjątkowe i godne podziwu jest to, że jestem matką, która pracuje na pełen etat? Chyba nie. Na świecie jest kilkaset tysięcy takich kobiet i – jak mniemam – niewiele z ich słyszy takie słowa w swoim kierunku. A może chodzi o to, że w całym swoim zabieganym dniu mam czas dla siebie? Że robię czasem to, co lubię, że staram się pisać blog, robię grafiki, prowadzę nasze konto na Instagramie i jako tako nie zawalił się przez to nam dach nad głową? Sama nie wiem. 

A może chodzi o to, że potrafię się zorganizować? Wiele razy przy okazji pytano mnie: „jak ty to robisz, że ogarniasz tyle rzeczy na raz?” Nie za bardzo wiem, co mam wtedy powiedzieć. Ja po prostu je robię. Wiem, co i kiedy dokładnie mam zrobić i to robię. Cała magia polega na tym, że to wszystko, co zrobić muszę, mam dokładnie zapisane. Łącznie z koniecznością kupna biletu komunikacyjnego na kolejny miesiąc. Co z tego, że mam jakieś tam przypomnienia w mailu, jak za chwilę, wychodząc z aplikacji nie będę o tym pamiętać. Jeśli czegoś nie mam w kalendarzu, nie istnieje. Tomek potrzebuje przynieść do przedszkola dynię – bach, wpisane w kalendarz. Tobik ma wycieczkę – zapisane. Mój grafik pracy – wiadoma sprawa. Jakiekolwiek wyjścia również lądują w tygodniowym zapisie. No więc co w tej organizacji trudnego?

Cały sęk w tym, że nie zawsze mamy gdzie zapisywać nasze plany. Nawet te najmniejsze. Brakuje nam porządnych notesów na „listy to do„, by móc zapisywać w nich choćby tak przyziemne rzeczy, jak konieczność pójścia na pocztę. A jeśli nawet znajdziemy w końcu te, które mogłyby nam w końcu pomóc się zorganizować, okazuje się, że musimy za nie zapłacić niemałe pieniądze. I tak za plik 50 karteczek A5 musimy wybulić jakieś 40 zł!

A co powiecie na DARMOWE LISTY „TO DO”, które możecie sobie wydrukować
we własnym domu? I to za darmoszkę! No to łapcie!pobierz listę TO DO z jelonkiem – POBIERZ
pobierz listę TO DO z lisem – POBIERZ
pobierz listę TO DO z króliczkiem – POBIERZ

Specjalnie zrobiłam takie zabawne obrazki, by korzystać z nich mogli nie tylko dorośli, ale także i dzieciaki i młodzież. Kto oprze się tym słodkim zwierzęcym oczkom? Może akurat zainspirujecie swoje dzieciaki do spisywania swoich zadań. Niech wpisują klasówki, zadania domowe, dodatkowe zajęcia, projekty, po prostu pomysły na każdy dzień. Może w przyszłości im to pomoże w organizacji pracy i życia. Albo niech mają chociaż kolorowe karteczki do rysowania ;) Wiecie, jak dzieci lubią naśladować swoich rodziców. Niech dostaną swoją kartkę i piszą. Założę się, że moje dzieci narysowałyby na nich jakieś robo-potwory i kazały powiesić je na lodówce, w centralnym miejscu i podziwiać przez kolejne pół roku.

Informacje techniczne:

  • listy TO DO przystosowane są do druku w formacie A5 (zeszytowym),
  • listy TO DO stworzone są do darmowego pobierania,
  • pamiętajcie, by przed drukowaniem, ustawić najwyższą jakość druku na swoim sprzęcie,
  • listy TO DO stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie ich używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu (@tomitobi_com)

Jeżeli wpis z listami Wam się podoba, udostępnijcie go dalej! 

Jeśli szukacie innych wpisów z grafiką do darmowego pobrania, odsyłam Was do działu GRAFIKA. 

 

Dodaj komentarz