W każdej chwili naszego życia się z nimi spotykamy. Są jak zaraza – nie da się ich całkowicie wyplenić. A okres ciąży i pierwsze chwile po porodzie, to chyba najbardziej narażony na przesądy okres. Nie mam zielonego pojęcia po co w ogóle ludzie je wymyślają. Po co powtarzają, skoro są tak bardzo absurdalne? Przeczytajcie te najgłupsze przesądy, jakie napotkałam, będąc w trzeciej ciąży. 

Nie ma dnia, kiedy nie zastanawia mnie, dlaczego ludzie w ogóle takie bzdury wymyślają. Przecież większość z nich nawet nie ma logicznego wytłumaczenia? Bo niby w jaki sposób wytłumaczyć przesąd, że nie wolno kobiecie w ciąży jeść lodów, bo zamrozi dziecko? Kochane ciotki i babcie, możecie mi wierzyć, straszenie takimi powiedzeniami nic nam – i tak wystarczająco zestresowanym – ciężarnym, nic nie pomoże, więc jeśli już macie na końcu języka powiedzenie czegoś w tym stylu, to radzę – oszczędźcie nam tego.

przesądy w ciąży

Najbardziej absurdalne przesądy w ciąży

  1. NIE OPALAJ SIĘ, BO UGOTUJESZ DZIECKO W MACICY! – aż dziwne, że poza ciążą nikt nie denerwuje się o nasze narządy wewnętrzne. Wiadomo, nadmierna ekspozycja na słońce w ciąży nie jest wskazana, ale bez przesady. Ręczę, że każde dziecko jest odpowiednio głęboko schowane i chronione przed ugotowaniem się!
  2. NIE WOLNO NOSIĆ W CIĄŻY SZALIKA, BO DZIECKO UDUSI SIĘ PĘPOWINĄ! – OMG! Serio? Nawet nie wiem jak miałabym to skomentować…
  3. JAK SIĘ OPARZYSZ, DZIECKO BĘDZIE MIAŁO ZNAMIĘ! – to chyba najstarszy przesąd jaki znam – na szczęście żadne z moich dzieci nie miało żadnego znamienia, kiedy się urodziło, a zdarzyło mi się oparzyć kilka razy w ciąży
  4. JEŚLI MASZ ZGAGĘ, TWOJE DZIECKO BĘDZIE MIAŁO DUŻO WŁOSÓW! – ten przesąd jest do sprawdzenia, bo będąc na początku trzeciej ciąży zgagę miałam prawie do końca trzeciego miesiąca – poród za dwa, więc zobaczymy, czy ta nasze dziewczynka będzie miała  bujne loczki, czy raczej podobnie do swoich braci, pokaże tylko kilka włosków na krzyż.
  5. NIE WOLNO MIEĆ KOLCZYKA W BRZUCHU, BO UNIEMOŻLIWIASZ DZIECKU ODDYCHANIE! – OBALAM! W drugiej ciąży nosiłam kolczyk całą ciążę. Ściągnęłam go dopiero na porodówce!
  6. JAK NIE LECI CI SIARA Z PIERSI, TO NIE BĘDZIESZ MIAŁA POKARMU! – siara to pierwsze mleko, które ma w sobie wiele wartości odżywczych dla noworodka, ale to, czy się ją ma w okresie ciąży, czy nie, nie ma nic wspólnego z późniejszym karmieniem.
  7. NIE WOLNO PATRZEĆ PRZEZ WIZJER W DRZWIACH/JUDASZA/DZIURY W PŁOCIE, BO DZIECKO BĘDZIE MIAŁO ZEZA! – hahahaha, wybaczcie, padam ze śmiechu za każdym razem jak to czytam!
  8. NIE NOŚ CZARNEJ BIELIZNY, BO DZIECKO BĘDZIE WIDZIEĆ ŚWIAT TYLKO W CZARNYCH BARWACH!
  9. NIE PATRZ W LUSTRO, BO DZIECKO URODZI SIĘ BRZYDKIE! – a poranny makijaż wykonuj po omacku ;)
  10. HIT HITÓW! —> NIE WOLNO PŁAKAĆ W CIĄŻY, BO DZIECKO BĘDZIE DUŻO SIUSIAŁO! – zbieram szczękę z podłogi, serio.

przesądy w ciąży

Mam nadzieję, że mam na tyle rozsądne czytelniczki, że żadna z Was tych przesądów nie weźmie na serio, a tylko poprawię Wam nimi humor. Zastanawiam się nad tym, kto takie bzdury wymyśla? Czy komukolwiek kiedyś któryś przesąd się sprawdził, że potem opowiada się o nim przez lata?

Jestem mega ciekawa jakie jeszcze przesądy odnośnie ciąży i macierzyństwa znacie. Pochwalcie się nimi w komentarzach.
Poprawmy sobie humor jeszcze bardziej!
I pamiętajcie – nie bierzemy ich na serio!


Jesteś zainteresowana pobraniem DARMOWEGO EBOOKA o ciąży?
Wejdź w zakładkę EBOOK i po prostu go pobierz!