Pomimo tego, że do kupna naszego wymarzonego domu, musimy z M. czekać jeszcze rok, już zaczynamy planować jego urządzenie. I tak, jak nie mamy najmniejszego problemu z urządzeniem kuchni, wiemy jak będzie wyglądał również salon, pokój dziecięcy i nasza sypialnia, tak absolutnie nie potrafimy urządzić sobie łazienki. Patrzymy, jak takie szpaki, na wszystkie możliwe aranżacje łazienek, ale niestety żadna z nich, nie jest tą jedyną i wymarzoną. Wciąż zmieniamy nawet kolory ścian. Coś czuję, że to będzie nasz kamień milowy.

Mała łazienka

Im mniejsza łazienka, tym większy problem. I niestety to powiedzenie u nas się niesamowicie sprawdza. Nasza obecna łazienka w porównaniu do tej, którą (prawdopodobnie!) będziemy mieli w przyszłości, to łaźnia królewska. Niestety 4 m² to niewiele, ale tak to już jest, że kiedy kupuje się mieszkanie w bloku, trzeba dostosować się do tego, co nam dają. I tak, na tej malutkiej powierzchni przyjdzie nam zmieścić wannę (albo prysznic, bo tu wciąż nie możemy się zdecydować), pralkę, toaletę i przydałaby się jakaś szafka na ręczniki i środki czystości. Projektowanie idzie nam opornie. A lubimy wiedzieć co mniej więcej chcielibyśmy mieć w domu, bo to potem ułatwi nam rozplanowanie budżetu.

Co chciałabym mieć w swojej wymarzonej łazience?

Nie wiem jak Wy, ale ja (jak już pewnie milion razy wspominałam), wszelkich inspiracji szukam na Pinterest. Siadam i przepadam tam na długie godziny. Bo co jedno zdjęcie, to lepsze. Wystarczy dopasować do siebie kilka szukanych fraz, a otwierają się tysiące zdjęć, gdzie jedno jest lepsze od drugiego. A potem klikasz pierwsze ładniejsze, przewijasz stronę i okazuje się, że odkrywasz jeszcze nie oglądane fotki. I tak w kółko. Znacie to?

Jak już wspomniałam, szukam inspiracji na małe łazienki. I ku mojemu szczęściu większość pokazanych w internecie ładnych zdjęć łazienkowych, to projekty z Ikea. A to oznacza, że istnieje duża szansa, że będę w stanie choć niektóre elementy odwzorować u nas.

Co chciałabym, żeby pojawiło się u nas w łazience?
  1. Duże okrągłe lustro
  2. Delikatne, ale pasujące do wystroju mniejsze oświetlenie po bokach lustra
  3. Gustowna szafka na kosmetyki, ręczniki itp.
  4. Półki z ozdobami, typu świece zapachowe, lampiony, kwiaty
  5. Fajna mozaika (czy to na ścianach, czy na podłodze)

Jak widzicie, w głowie kłębi mi się wiele pomysłów. Kiedy jednak wchodzę w sklepach w dział ŁAZIENKA gubię się i czuję przytłoczona.

Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki

Czas na ratunek Pinteresta!

Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki Najciekawsze pomysły na aranżację małej łazienki

A to tylko kilka z propozycji małych łazienek, które mi się podobają.
Więcej znajdziecie na moim Pinterest.

Chciałam Wam napisać, że moim faworytem jest łazienka w stylu ze zdjęcia nr 1, ale potem spojrzałam na kolejne zdjęcia, które Wam pokazałam i odpadłam po raz kolejny. Każde ma w sobie coś, co mi się strasznie podoba.

No i powiedzcie mi, jak tu się nie zachwycać każdym z tych zdjęć?
Która Wam się najbardziej spodobała?
Wolicie styl nowoczesny w urządzaniu wnętrz, czy bardziej tradycyjny?

2 komentarze

Leave a Reply

%d bloggers like this: