Nie oszukujmy się, efektywne planowanie jest trudne. Nie zmienimy swoich nawyków ot tak. To długotrwały proces, który wymaga praktyki. I mówi Wam to kobieta, która planuje nawet wyjścia do kina, zakupy, czy kawę z przyjaciółką. Nie żartuję. Czego ja nie mam w planerze, czy kalendarzu, tego nie ma.

Jak udaje mi się ogarnąć rodzinne życie, pracę, blog i wszelkie możliwe ekstra projekty? Planuję je! Nową kartkę w kalendarzu rozpoczynam zawsze od wpisania w nią godzin mojej pracy, dni wolnych, wszelkich dodatkowych zajęć w szkole Tobiasza oraz dodatkowych zmian w pracy u M. Mam to szczęście, że wszelkie sprawy organizacyjne w przedszkolu, jak informacje o wycieczkach itp. wydarzeniach mamy zamieszczane w internecie, a alerty o nowych komunikatach dostajemy na maila. Pozwala nam to szybko je odczytać i zanotować. I w zasadzie w tym momencie zaczyna się dopiero planowanie. Kiedy mam dokładnie rozpisany plan na nadchodzący miesiąc, wiem, kiedy mogę poświęcić czas na dodatkowe wydarzenia, jak choćby wyjście z M. do kina, czy spotkania towarzyskie. Kiedy wiem, że nie wyrobię się z jakimś projektem, to go po prostu odrzucam. Brutalne, ale niestety konieczne, jeśli nie chcemy wziąć na siebie zbyt wiele.

Dacie wiarę, że ja już mam kupione 99% prezentów gwiazdkowych? Niektórzy zostawiają takie poszukiwania na grudzień, a ja uważam, że im szybciej uporamy się z zakupami, tym lepiej dla nas. Ja już mam głowę spokojną. Czeka nas tylko zakup nowej choinki i w zasadzie do świąt będziemy gotowi. No może jeszcze kilka ozdób i kalendarz adwentowy dla chłopaków.

Jak korzystać z Perfekcyjnego Planera?

Nic prostrzego!
Perfektyjny Planer został stworzony tak, by móc służyć nie tylko przez jeden miesiąc.
Planować w nim można do woli.
Wystarczy pobrać planner i uzupełnić w małych kwadracikach dni miesiąca, który chcemy planować. Pobieracie raz, i co miesiąc możecie planować od nowa. Bez czekania na kolejne moje planery.

Perfekcyjny Planer możecie pobrać sobie w dwóch formatach!
A4 i A3.

pobierz planer w formacie A4  /  pobierz planer w formacie A3

Leave a Reply