Takie dane, jak imię, waga i długość dziecka podaje się i chwali się nimi całemu światu już w kilka minut po urodzeniu maluszka. A gdyby tak te informacje zebrać w jednym miejscu, na jednym zdjęciu razem z naszym nowonarodzonym dzieckiem? A proszę bardzo!

Teraz wysyłając całej rodzince zdjęcie swojego ślicznego maleństwa, kładziecie wypełnioną obok karteczkę i gotowe! Nie musicie nic więcej dodawać. Cholernie to ułatwia życie, co nie?
Przyznam się Wam, że najpierw w ogóle o tym nie myślałam. Uważałam takie karteczki za zbędny gadżet, na którego zakup namawiają nas firmy z produktami dla dzieci. Ale potem usiadłam przed komputerem, włączyłam Photoshop i takie metryczki same powstały. I teraz się nimi jaram, jak pochodnia ;) Żebym tylko pamiętała, żeby jedną wydrukować dla nas, kiedy urodzi się nasz maluch. Jak wiadomo szewc bez butów chodzi, ale tych metryczek nie przepuszczę!

Jak najlepiej wydrukować metryczkę?

To nic prostszego – wystarczy pobrać wybrany przez siebie wzór na dysk swojego komputera i zanieść do drukarni, by tam wydrukowali Wam go na grubym papierze. Nie polecam zwykłych kartek, bo jak wiadomo szybko się gniotą. Koszt nie powinien być wielki, bo metryczki są dostosowane do druku w formacie A5 (zeszytowy). Nie będą tym samym zajmować za dużo miejsca w szpitalnej torbie, w której i tak musimy zmieścić niemałą ilość rzeczy. Pamiętajcie o długopisie czy flamastrze do wypisania metryczki ;)

pierwsza metryczka

Jak łatwo się domyślić, różowa metryczka jest typowo dla dziewczynek, ale za to zielono-żółta jest dostosowana zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. W końcu nie każda mama musi lubić róż ;)

metryczka zielono-żółta DLA CHŁOPCA – pobierz
metryczka zielono-żółta DLA DZIEWCZYNKI – pobierz
metryczka różowa – pobierz

Informacje techniczne:

  • METRYCZKI przystosowane są do druku w formacie A5,
  • METRYCZKI stworzone są do darmowego pobierania,
  • Polecam wydrukować je w drukarni na jak najgrubszym papierze, by się nie pogniotły,
  • METRYCZKI stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie ich używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu (@tomitobi_com)

Jeżeli wpis z metryczkami Wam się podoba, udostępnijcie go dalej!

Jeśli szukacie innych wpisów z grafiką do darmowego pobrania, odsyłam Was do działu GRAFIKA.

Moim ciężarnym babeczkom, polecam stworzone specjalnie dla nas KARTY CIĄŻY