Od tak dawna obiecałam Wam nowe wzory planów lekcji, że wstyd jest w ogóle ten wpis teraz dawać. Dobrze, że wyrobiłam się jeszcze we wrześniu, co nie? ;) Ostatnio zadałam Wam na naszym fan page’u pytanie, jakie postacie z bajek lubią Wasze dzieciaki. Odpowiedzi były przeróżne. Co rusz nowi bohaterowie. Przeanalizowałam co nieco, dorzuciłam coś, co lubi również mój Bobik i otrzymałam dwa absolutnie różne plany lekcji. 

Jak widzicie, plany lekcji są tym razem tylko dwa. Jeden w jednorożce, o które najczęściej prosiły mamy córek, a drugi z układem słonecznym. W zeszłym roku mój syn prosił mnie o taki z LEGO, a w tym roku chciał coś z planetami. Bardzo mu się poprzestawiało i w trakcie wakacji (ku mojej uciesze), zamiast oglądać jakieś brednie na kanałach na You Tubie, oglądał seriale przyrodnicze – najchętniej właśnie o kosmosie. Nie omieszkał zawsze z każdego odcinka zdawać mi szczegółowej relacji, ale zdecydowanie bardziej wolałam słuchać o drodze mlecznej, dociekaniu daty końca świata czy o rozmiarach nadciągającej w kierunku Ziemi asteroidy, niż po raz setny oglądać filmiki o Roblox czy Minecraft.

Ciekawa tylko jestem, czy na widok nowych planów lekcji równie mocno ucieszy się moja przyjaciółka, która już dziś od rana nie omieszkała mnie zbesztać, że wczoraj nie zamieściłam wpisu. Ciekawe jak zareaguje na jednorożce. Choć pastelowy róż to trochę jej klimat. Może jakoś mi to ujdzie na sucho. Liczę, że może odezwie się w niej dziecko i nie zauważy koników ze złotym rogiem na czole. Albo kiedyś, jako dyplomowana pani nauczycielka, będzie drukować takie plany lekcji dla swoich uczniów i wtedy zrozumie ten magiczny klimat.

Póki co najważniejsze, by zadowolone były moje czytelniczki, a te o taki właśnie wzór prosiły.

Tak więc prezentuję Wam dwa plany lekcji do druku:

plan lekcji z jednorożcem

pobierz plan lekcji

pobierz plan lekcji

A teraz z niecierpliwością czekam na Waszą opinię w komentarzach. Nie krępujcie się proponować innych wzorów ;)

A jeśli szukacie czegoś innego, zapraszam po plany lekcji z edycji 2017.

Informacje techniczne:

  • plany lekcji przystosowane są do druku w formacie A4
  • plany lekcji stworzone są do darmowego użytkowania
  • play lekcji stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie ich używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu

Jeżeli wpis Wam się podoba, udostępnijcie go dalej! 

Miłego planowania roku szkolnego!

Dodaj komentarz