Jeszcze tylko dwa tygodnie i czas zacząć szkołę! Zewsząd atakują nas centra handlowe ogłaszając początek roku szkolnego. Nakłaniają do zakupu wyprawki i wszelkich niezbędnych gadżetów. A ja postanowiłam nie ulegać naciskom sklepów i doszłam do wniosku, że bardzo dużo rzeczy jestem w stanie zrobić sama. Ot choćby plan lekcji!

Witaj szkoło!

W końcu się doczekaliśmy dnia, kiedy i nasz syn przekroczy próg szkoły. Nie spodziewaliśmy się, że to tak szybko nastąpi. Wciąż pamiętamy, jak nasz Tobiasz dopiero co przyszedł na świat i cieszyliśmy się kolekcjonowaniem pierwszej wyprawki składającej się ze śpioszków i śliniaków. Niestety czas ucieka nieubłaganie i butelki i smoczki zamieniamy na plecak i książki. Ale wcale nie strajkujemy, wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że zaczyna się zarówno w jego życiu, jak i naszym nowy równie ciekawy etap. Bardzo fajnie było towarzyszyć naszemu dziecku w wyborze jego pierwszego piórnika, patrzeć jak przegląda stosy zeszytów w poszukiwaniu tego  najładniejszego. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze relacje z lekcji i wspólne rozwiązywanie zadań domowych.

Ale zanim to wszystko nastąpi, zacznijmy od podstaw!

Za dwa tygodnie, o tej porze nasze dzieciaki zaczną wypisywać swoje plany lekcji i szykować plecaki z książkami. Ja uwielbiałam wszelkie zdobienia pierwszych stron w zeszytach. Każdy przedmiot miał piękny napis, wykaligrafowane imię i nazwisko. Do pierwszego września szykowałam się dobre dwa tygodnie wcześniej. I teraz znów jest ten czas podniecenia przed kolejnym rokiem szkolnym. Kiedy tylko zobaczyłam, że na stronie internetowej szkoły, mogę pobrać dla Tobiasza jego plan lekcji, olśniło mnie, że niekoniecznie on musi być taki zwyczajny i nudny. Otworzyłam więc Photoshop i stworzyłam trzy propozycje planów lekcji, które i Wy możecie pobrać dla siebie.

PLAN LECKJI – PTASZKI

POBIERZ

PLAN LEKCJI – ŁAPACZ SNÓW

POBIERZ

PLAN LEKCJI – MONSTERA

POBIERZ

Informacje techniczne:

 • plany lekcji przystosowane są do druku w formacie A4
 • plany lekcji stworzone są do darmowego użytkowania
 • play lekcji stworzyłam sama, dlatego posiadam do nich wszelkie prawa, dlatego jeśli będziecie ich używać i pokazywać publicznie, proszę o podlinkowanie do wpisu lub oznaczenie nas na zdjęciu

Jeżeli wpis Wam się podoba, udostępnijcie go dalej! 

Miłego planowania roku szkolnego!

4 komentarze

 1. Pięknie wyszły! Pewnie bym ściągnęła, ale co roku robię sobie sama :D

  Łapacz Chwil

 2. Paulina Berczyńska Reply

  Uwielbiam robić coś samodzielnie, nie wiem cy te plany zajęć sprawdzą się tez na studiach, ale jeśli tak, to oczywiście pobieram i drukuję. Sama robiłam sobie kalendarze i ozdabiałam je taśmami Washi Tape, dlatego jeśli jesteś zainteresowana, to zapraszam Cię serdecznie na mojego bloga :))
  Pozdrawiam,
  https://paulina-berczynska.blogspot.com/

 3. Wyprawka szkolna i akcesoria to zawsze temat przynoszący zwrot głowy :P. Fajnie jest z tego wysztkiego przygotować coś samemu, satysfakcja użytkowanie jest wtedy zawsze większa :). PS. mój poradnik nt wyprawki >> jaki plecak do szkoły wybrać? – zapraszam w wolnej chwili :)

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: