Każde kolejne urodziny moich chłopaków są trochę przerażające. Dwa razy w roku muszę wykazać się kreatywnością i wymyślić motyw przewodni danego roku. W tym roku dostałam nie lada wyzwanie – musiałam stworzyć urodziny w stylu superbohatera.

Jak urządzić kącik urodzinowy?

Ostatnio bardzo modne stały się stoły urodzinowe w jednym, konkretnym motywie. Sądzę, że podpatrzyliśmy trochę z Amerykanów, którzy w tego typu przyjęciach są zakochani i organizują je na potęgę. Zaczynając na urodzinach, poprzez baby shower, a kończąc na przyjęciach z okazji zamążpójścia, choć jak sądzę, to tylko kropla w morzu pomysłów. Jedyne co nas tak naprawdę ogranicza podczas organizacji, jest nasza wyobraźnia. Motyw superbohatera, to chyba jeden z częściej wybieranych, wśród przyjęć. W końcu, który mały chłopiec nie marzy, by być siłaczem jak Hulk, czy potrafić latać jak Superman? Wbrew pozorom, zorganizowanie takiego przyjęcia to bułka z masłem. Po pierwsze – wybierz superbohatera. Masz ich całe mnóstwo do wyboru: Batman, Superman, Hulk, Spiderman, Kapitan Ameryka, czy Iron Man. Po drugie – i tu zaczyna się najlepsze – przygotuj kącik superbohatera.

Kącik superbohatera – obowiązkowe wyposażenie:

 • stół
 • girlandy
 • balony
 • serpentyny
 • konfetti
 • obrazki z motywem superbohatera
 • kolorowe słomki
 • dużo słodyczy

Urodziny w stylu superbohatera

Trochę się zdziwiłam, kiedy usłyszałam życzenie Tobiasza. Absolutnie nie spodziewałam się takiej odpowiedzi. Początkowo myślałam, że zechce jakiegoś motywu rycerskiego, jak to typowy fan NEXO KNIGTS. Jednak, kiedy pierwsza faza szoku minęła, wzięłam się ostro do planowania. Nie wiedziałam za bardzo od czego zacząć, więc szukając natchnienia, przejrzałam masę zdjęć w internecie. Wszystkie wyglądały niezwykle kusząco. Na szczęście tego typu atrybuty mogę z powodzeniem znaleźć na naszym polskim rynku. Mając niewiele czasu na przygotowania, tym razem zamiast robić wszystko sama, postanowiłam skorzystać z pomocy. Trafiłam do firmy WOW BOX i po krótkiej wymianie wiadomości otrzymałam zestaw, idealnie pasujący opisem do moich oczekiwań. Niesamowite, jak bardzo mi pomogli.

Ostatnio mam tyle pracy, że kiedy tylko wracam do domu, nie mam na nic siły. A kiedy pomyślę, że miałabym siedzieć po nocach i projektować dodatki na takie przyjęcie, już mi się robi słabo. Nie jestem za bardzo utalentowana plastycznie, dlatego wykonanie choćby takiej girlandy kosztowałoby mnie z pewnością masę nerwów. Cierpliwości też u mnie za grosz. A tu proszę, wszystko pocięte i gotowe do przywieszenie. Nawet zadbali o wstążeczkę w odpowiednim odcieniu! Do moich zdań należało tylko nadmuchanie balonów (choć zgadnijcie komu to zadanie zleciłam), i poustawianie wszystkich dekoracji. Jeśli dobrze policzyć czas spędzony na przygotowaniach, sądzę, że trzy godziny, to dobry wynik.

Koniec denerwowania się ozdobami na kolejne przyjęcia. Wiem, kto będzie mi od teraz pomagał! No i nie martwię się, że jakiś nieznany sprzedawca z internetu nie wyśle mi dodatków na czas. Już kiedyś na dzień przed własnym weselem biegałam po przesyłki na pocztę. Nigdy więcej, mówię!

Przyjęcie okazało się absolutnym hitem. Tobiasz był zachwycony i już dopytuje, kiedy robimy kolejną imprezkę ;)

urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera urodziny w stylu superbohatera

biurko – minko
plakat – WILD ONE DESIGN
ozdoby – WOW BOX

I co Wy na to?
Jak zapatrujecie się na tematyczne urodziny?
Organizujecie coś takiego swoim dzieciakom?

12 komentarzy

 1. Organizuje córce urodzinki, ale zawsze wynajmujemy jakąs salę w centrum zabaw dla dzieci. Marysia tak chce, bo wszystkie dzieci z przedszkola tak robią ;) Byc może w przyszłości zorganizuje coś w domu, to z pewnością tematem przewodnim będą księżniczki :)

  • Urodziny w sali zabaw to też fajna atrakcja :) My póki co takich nie robimy, ale kto wie.. może kiedyś się skusimy.

 2. ślicznie to wyszło :) w dzień matki mój starszak będzie miał czwarte urodziny i zaczęłam szukać ozdób urodzinowych, zajrzę na wow box :)

 3. Żyć nie umierać Reply

  Ja synom staram się urodzinki wyprawić z rodziną i przyjaciółmi, ale jedynymi dekoracjami są zawsze balony, no i jak byli mniejsi, to na tortach zawsze był ulubiony bohater na opłatku. Teraz już tak nie robię, tylko na torcie są świeczuszki i już. Ale najmłodszy niedługo będzie miał 2 urodzinki i znów zaszalejemy z opłatkiem na torcie :) Podziwiam rodziców, którzy robią takie urodziny z motywem przewodnim, bo to jednak sporo czasu pochłania zrobienie i przygotowanie tego wszystkiego :)

  • Też robiliśmy urodziny z tymi opłatkami na torcie. W sumie często też tak robiliśmy, że to była jedyna atrakcja. Ale jak zobaczyłam te ozdoby, to nagle mnie olśniło, że można bardziej poszaleć. I my mieliśmy radochę z dekorowania i dzieciaki z imprezy :)

 4. Wow super efekt :) ja jeszcze nie urzadzalam urodzin. To musi być dużo pracy i dużo zabawy. Aż nie mogę się doczekać pierwszych urodzin córki. Twoje dekoracje mi się strasznie podobają

 5. Daria Krzemińska Reply

  Przed nami 2 urodziny Olka i właśnie dumam i przeszukuje internet na jakiś ciekawy motyw :)
  Wasz stół robi wrażenie!

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: